top of page

Automatizace obchodních procesů

Jednou z komponent, kterou nabízí technologie blockchain jsou Smart Contracts. Využití této komponenty pro automatizované uzavírání kontraktů typu pojištění, bankovní účet, poskytování telco služeb se přímo nabízí. Smart Contracts je jednoduchý kód, program, který je součástí blockchain protokolu např. Ethereum, případně může být vybudován na opensource blockchain technologii

Hyperledger Fabric atd. Smyslem tohoto programu je definovat podmínky po jejichž splnění se automatický provede transakce a zápis o této transakci bude "zakódován" do neměnitelného článku v blockchain.


Zákazník se autentizuje např. pomocí BankID nebo eID, doloží správné, definované podklady jako fotku občanky, řidičáku atd. spolu s výběrem služby a systém automaticky na základě splnění požadavků provede založení účtu a podepsání kontraktu el. podpisem a celou transakci zaznamená do blockchainu pro auditní, případně reklamační účely. Systém pracuje 24/7 celý rok. Smart Contracts lze samozřejmě využít v řadě jiných procesů, které lze takto automatizovat. Kromě obchodních procesů se nejvíce nabízí logistika a nákupní procesy. Chcete li vědět více, neváhejte nás kontaktovat.


15 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page