top of page

Využití umělé inteligence pro vytvoření příspěvku na blog

V tomto příspěvku bychom rádi ukázali, jaké možnosti skýtá využití umělé inteligence pro tvorbu něčeho, co ještě před rokem vypadalo jako utopie. Tedy smysluplného textu, který je na zvolené téma. Něčeho, co je činnost velmi kreativní a vyžaduje příslušnou přípravu a dále pak to zásadní, čas.


Níže je možný výsledek po velmi drobných úpravách. Více o využitých technologiích na konci příspěvku.


Využití blockchainu pro úložiště dokumentů


V dnešním digitálním světě je stále větší potřeba ukládání a vyhledávání dat. A s tím, jak rostou podniky, roste i poptávka po robustních úložištích dokumentů, která umožňují sledovat finanční doklady, faktury, účtenky a další důležité dokumenty nezbytné pro řízení úspěšného podniku. Jedním z nejinovativnějších řešení tohoto problému je využití technologie blockchain v podobě sítí, které povolují přístup účastníkům, jako je např. Hyperledger Fabric. Přečtěte si další informace o tom, jak může blockchain přinést revoluci do správy úložiště dokumentů.


Jak blockchain funguje

Technologie blockchain funguje tak, že vytváří peer-to-peer síť počítačů, které jsou navzájem propojeny a sdílejí mezi sebou informace v reálném čase. Vzniká tak neměnná účetní kniha transakcí, která je uložena na každém počítači v síti. Tato účetní kniha pak slouží k vytvoření jediného zdroje pravdy, který nelze zfalšovat nebo změnit, aniž by o tom věděli všichni účastníci. Díky této úrovni zabezpečení je blockchain ideální pro ukládání citlivých finančních dokladů, jako jsou faktury, účtenky atd., které musí zůstat neporušené a nezměněné, aby bylo možné kdykoli v budoucnu prokázat jejich původ.


Výhody používání blockchainu

Použití řešení založeného na blockchainu nabízí oproti tradičním úložištím dokumentů několik výhod. V první řadě je to eliminace možnosti manipulace s daty, protože všechny transakce jsou bezpečně uloženy v neměnné účetní knize. Kromě toho lze všechny změny provedené v datech sledovat až k jejich původci díky kryptografickému podepisování v blockchainu, které vytváří trvalé vazby mezi každou transakcí v řetězci. A konečně, použití sítě s oprávněním, jako je Hyperledger Fabric, eliminuje jakékoli potenciální obavy o soukromí, protože data uložená v blockchainu budou moci prohlížet pouze osoby s přístupovými právy.


Pro generální a finanční ředitele, kteří hledají bezpečný způsob ukládání dokumentů je využití technologie blockchain jedním z nejspolehlivějších řešení, která jsou dnes k dispozici. Díky neměnnosti a kryptografickým procesům podepisování, které poskytují sítě založené na blockchainu, jsou prakticky odolné proti manipulaci a zároveň poskytují plnou transparentnost toho, kdo a kdy přistupoval k jakým datům - což tradiční úložiště dokumentů jednoduše nemohou nabídnout. Pokud tedy hledáte bezpečný způsob ukládání důležitých finančních dokumentů vaší společnosti, nehledejte nic jiného než sítě s povolením, jako je Hyperledger Fabric nebo podobné!


Tolik tedy AI generovaný text. Celková doba vytvoření, včetně zapsání tématu, cílové skupiny, a drobné editace, asi tak 30 sekund. Samozřejmě, lze namítnout, že text je dosti generický, ale účel poskytnout základní informace splňuje a navíc je v češtině.


Text byl vytvořen pomocí služby Jasper, která využívá model od společnosti OpenAI a pro převod do cílového jazyka službu DeepL. Chcete li vědět, jak využít nástroje v oblasti umělé inteligence pro vaše podnikání, neváhejte nás kontaktovat.

61 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


Petr Adamek
Petr Adamek
Feb 11, 2023

Update k 10.2.2023

Firma OpenAI zprovoznila novou placenou službu ChatGPT Plus, která je k 10.2. dostupná také pro zákazníky z ČR.

Like
bottom of page